Bereket Sigorta 1995 senesinde kurulan Bereket Sigorta, kuruluş emeline uygun olarak Türkiye’de elementer sigortacılığın erişmediği mütedeyyin kesim başta olmak üzere sigortacılığın tabana dağılmasına liderlik etmiştir. Bereket Sigorta 13.01.2017 tarihinde imza atılan satış ve pay devir kontratı ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri‘ ne devredilmiştir.
Kasko, trafik, yangın, mühendislik, tarım, sıhhat, bireyi kaza, nakliyat, hukuksal koruma, oto dışı kaza, DASK ve mesullük sigortaları da dâhil tüm dallarda faaliyet gösteren Sigorta, kurulduğu günden itibaren teknolojiyi en iyi kullanan firmalardan biri olmuştur. Sektöre ilk Online Sigorta Poliçesini tanzim eden firma olan Sigorta yakın zamanda yeniden Web Sitesi üzerinden ilk online DASK poliçesini tanzim eden firmadır.

Sektörün ve alıcın lüzumlarına en uygun mahsulleri oluşturmak ve acentelerinin güvenebilecekleri, ticari yaşamları süresince iş ortaklığı yapabilecekleri bir müessese olmak öncelikli niyetleri arasında olan Bereket Sigorta, gelecek senelerde de yenilikçi ve nitelikli hizmet kavrayışıyla sigorta sektörüne değer vermeye devam edecektir.
Yurt geneline ufalamış 8 bölge müdürlüğü, 1 bölge temsilciliği ve 800 acentesi ile esas sigortacılık gereksinimle ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılamaktadır.Faaliyetleri yerine getirirken esas ahlaki mevzularda azami hassasiyet gösteren Bereket Sigorta, sigorta güvenceyi verilen mevzularda dinen gayri ahlaki ya da yasal görülmeyen iktisadi değerler mevzusunda seçici davranmaktadır. Çalışma ilkeleri dâhilinde tüm yatırımlarını faizsiz çalgılara yapmakta, en ehemmiyetli ilke olarak tam harekât ve uyuşmalarında faizsizlik ilkesine azami itina göstermektedir.

İŞ ORTAĞI OLAN BANKALAR

Türkiye Finans Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Anadolubank, Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Bank ve Şehirler Bankası şubeleri acentemiz olarak faaliyet göstermektedir.

Open chat
1
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilirim?