Kasko Sigortası

Ana sayfa » Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Nedir ?

Kasko Sigortası; aracı, aşağıda yazılı tehlikelerin biri veya birkaçına karşı teminat altına alır. Poliçede belirtilmeleri koşuluyla, aracın standardının dışında yer alan her türlü aksesuar ve ses, iletişim, görüntü cihazları da sigorta kapsamı içindedir.
-Aracın karayolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz taşıtlarla müsademesi,
-Gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,
-Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler,
-Aracın yanması,
-Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi.

Geniş Kasko ile Dar Kasko arasındaki farklar nelerdir?

Turuncu Geniş Kasko ile aracın; çarpma, çarpışma, hırsızlık, yanma, üçüncü şahısların kötü niyetli hareketleri, terör, deprem, grev, halk hareketleri, sel, su baskını, anahtar kaybı, yanlış akaryakıt dolumu gibi pek çok zararı teminat altına alınır. Teminat limiti ise aracının rayiç (güncel) değeridir. Ayrıca araç çekme, ikame araç, mini onarım gibi hizmetler de kapsam içindedir. Turuncu Geniş Kasko poliçesi, piyasada “full kasko” olarak bilinen üründür. Kısacası aracını geniş kapsamlı poliçe ile koruma altına almış olursun.

Turuncu Dar Kasko ile ise; 15.000 TL’ye kadar olan, iki taraflı çarpışma zararların teminat altına alınır. Araç çekme ve mini onarım hizmetleri de teminat altındadır. Ayrıca trafik poliçenin hasar karşılama limitine ilave olarak poliçende 20.000 TL limitli İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı bulunmaktadır. Yani, başka bir araca verdiğin hasar, trafik poliçenin limiti olan 39.000 TL’nin üzerinde olduğunda İhtiyari Mali Mesuliyet güvencesi devreye girer.

Hasar durumunda ne yapmalıyım?

Hasar durumunda mümkün olan en kısa sürede bizi bilgilendirmeniz faydanıza olacaktır. Bize telefonla ya da sitede bulunan müşteri destekten ulaşabilirsiniz. Sonra her aşamada yanınızda olacağız ve sizi sürekli bilgilendireceğiz, yönlendireceğiz.

Kasko Sigortası ile Zorunlu Trafik Sigortası arasındaki fark nedir?

Kasko sizin aracınızın uğrayacağı zararları karşılar. Zorunlu Trafik Sigortası ise sizin karşı tarafa vereceğiniz maddi zararları karşılar.

Aracıma hasar durumunda orijinal parça taktırabilecek miyim?

Turuncu Kasko poliçeleri ile orijinal yedek parça avantajından faydalanırsınız.

Aracım serviste bulunduğu süre içinde nasıl bir ikame araç alacağım ve bunu kaç gün kullanabileceğim?

Turuncu Genişletilmiş Kasko poliçesi satın aldığınız takdirde yılda 2 adet kaza için, seçtiğiniz teminata göre 7 yada 15’er günlük ikame araç sağlıyoruz

Open chat
1
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilirim?