Şeker Sigorta

65 Yıllık Üretimi Destekleme Misyonu

Şeker Sigorta’nın esasları, genç cumhuriyetin kalkınma mücadelelerinin bir parçası olarak 1953 senesinde zirai yapımın ve şeker sanayinin desteklenmesi emeliyle kurulan Şekerbank T.A.Ş. çatısı altında 1955 senesinde atılmıştır.

Türkiye genelindeki yüzbinlerce pancar kooperatifi abonesi çiftçinin süratle gelişen lüzum ve arzları, onların finansal lüzumlarını karşılamanın yanı gizeme varlıklarını gözeten ve güvence altına alan sigorta hizmetleri de sunmayı gerektirmiş ve bu emelle sigorta hizmetlerinin banka bünyesinde ayrı bir iştirak olarak yapılandırılması kararı alınmıştır.

Çiftçilerin mahsulünü muhtelif tehlikelere karşı gözetmek emeliyle çağdaş sigorta çözümleri sunmak üzere Hudutlu Mesul Pancar Ekici¬leri İmal Kooperatifleri, Şeker Firmaları ve Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. ortaklığında, 2,5 milyon lira anaparalı Şeker Sigorta A.Ş.’nin kuruluşu reelleştirilmiştir.

Köklere Dönüş

2006-2018 seneleri arasında beynelmilel bir sigorta işletmeyi bünyesinde faaliyet gösteren Sigorta, Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Takviyeleşme Sandığı Vakfı’na SEMVAK ait SBN Sigorta’nın 2019 seneyi başı itibariyle Şeker Sigorta ismini almasıyla yine kuruluşundaki misyonu yerine getirmek üzere Şekerbank grup işletmeyi çatısı altında faaliyetlerine başlamıştır. Bugün, Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı iştiraki olarak yüzde 100 yerli sermayeli bir sigorta şirketidir.

Güçlü Şube Ağıyla Türkiye’nin her yanında…

Şeker Sigorta, Şekerbank’ın Türkiye genelindeki 300’e yakın şubesinde, yapımın odağında yer alan KOBİ ve tarım sektörü öncelikli olmak üzere her segmentten alıcılarına, gereksinime özel mahallî çözümler sunmaktadır. Ayrıca Türkiye’nin değişik şehir ve ilçelerinde faaliyet gösteren 700’ü aşan acentesi aracılığıyla toplamda 1000’i aşkın dağıtım kanalı ile hizmet vermektedir.

Topluma ve Gelecek Nesillere Karşı Sorumluluk Bilinci

Şeker Sigorta, tehlike idaresindeki tecrübeyi ve kesintisiz kendini geliştiren uzmanlığıyla, alıcılarının gereksinimlerini doğru kavrayarak, kolay, basit anlaşılabilir, yetersizsiz güvenceler kapsayan, doğru, ekonomik mahsuller geliştirmekte ve sunmaktadır. Faal zarar hakimiyeti yaparak ve zarar maliyetlerini eksilterek, sektörde en çok seçim edilen sigorta firmalarından biri olma yönünde ilerleyen , dijital teknoloji yatırımlarıyla sürat ve yararlığını artırmakta, yeni nesil sigortacılık çözümleriyle hayatı kolaylaştırmaktadır.

ŞEKER SİGORTA

Şeker Sigorta, 60 seneyi aşkın köklü geçmişiyle, kararı, güvenirliği, yüksek hizmet niteliği ile faaliyetlerini her şartta alıcı mutluluğu, güven, iyi amaç ve samimiyet esasında sürdürmektedir. Şeker Sigorta kuruluş yapısından gelen ülkeye, cemiyete ve gelecek jenerasyonlara karşı dinlediği mesullük şuuruyla, bir yandan alıcılarının yaşamını, hoşlandıklarını, sıhhatlerini, zaman ve emek vererek sahip oldukları varlıkları gözetirken değişik yandan sürdürülebilir üretimin devamlılığını sağlama ve toplumsal kalkınmayı destekleme misyonunu da kararlılıkla yerine getirmeye devam etmektedir.

Şeker Sigorta kuruluş yapısından gelen ülkeye, cemiyete ve gelecek jenerasyonlara karşı dinlediği mesullük şuuruyla, bir yandan alıcılarının yaşamını, hoşlandıklarını, sıhhatlerini, zaman ve emek vererek sahip oldukları varlıkları gözetirken değişik yandan sürdürülebilir üretimin devamlılığını sağlama ve toplumsal kalkınmayı destekleme misyonunu da kararlılıkla yerine getirmeye devam etmektedir.

Open chat
1
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilirim?