Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, sağlık güvencesi olan bireylerin, Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamına girmeyen, girse bile kurum tarafından sadece bir kısmı karşılanan sağlık hizmetlerinden uygun fiyat avantajı ile yararlanmalarını sağlayan bir özel sağlık sigortası ürünüdür. Destekleyici sağlık sigortası olarak da adlandırılan ürün, sağlık güvencesi olan bireylerle onların bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık hizmetlerinden daha kapsamlı ve uygun fiyatlarla yararlanmasını sağlar.

Yüksek standart sağlık hizmetini bütçesini sarsmadan almak isteyen sigortalılar için iyi bir özel sağlık sigortası çeşidi olarak öne çıkar. Kısaca, sigortalıların sadece katılım payını ödeyerek anlaşmalı özel hastane ve diğer özel sağlık kurumlarında tedavi olabilmelerine olanak tanır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortasıyla, anlaşma harici kurumlarda da ek limit olanağıyla,

  • Yatarak tedavi (ameliyat, günübirlik tedaviler)
  • Suni uzuv
  • Tıbbi malzeme
  • Evde bakım
  • Ambulans

teminatlarından faydalanılır . Ayrıca, 10 vakayla sınırlı olmak koşuluyla ayakta tedavi ve 12 ay bekleme süresi bulunması kaydıyla doğum teminatları da poliçeye ekletilebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları

SGK tarafından karşılanmayan ya da sadece bir kısmı karşılanan sağlık hizmetlerinden sigortalıların bütçelerini sarsmadan faydalanabilmesi, sağladığı en büyük avantaj olarak öne çıkar. Diğer taraftan kapsamlı özel sağlık sigortası yaptırmak isteyen fakat bütçesini aştığı için yaptıramayan sigortalılar için ekonomik bir alternatiftir. Ürün, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu pek çok sağlık kurumunda poliçede belirtildiği oranda sadece katılım payını ödeyerek muayene ve tedavi olma şansı tanır. Tüm bunların yanı sıra bütçe ve ihtiyaçlar doğrultusunda poliçe kapsamı genişletilebilir.

Claim CenterGet a Quote
Open chat
1
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilirim?