Konut Sigortası Nedir ?

Konut sigortası ister ev sahipleri isterse kiracılar için evi, aileyi ve eşyaları koruma altına alan kapsamlı bir sigortadır. Evin yıkılması veya oturulamaz hale gelmesi ile kiracı taşınmak zorunda kalabilir; ev sahibi kira gelirinden mahrum olabilir, taşınma ve enkaz kaldırma giderleri de büyük bir külfet oluşturabilir. Bu gibi durumlarda konut sigortası, ev ve eşyaları teminat altına alarak kişiyi tüm bu risklere karşı güvence altına alır. Konut sigortası kapsamında istendiği takdirde yalnızca daire yani bina sigortalanabileceği gibi eşya sigortasıyla sadece ev eşyaları da sigortalatılabilir.

Konut Sigortası Neleri Kapsar ?

Sel, hırsızlık, yangın gibi birçok riske karşı evinizdeki tüm eşyalar, eşya sigortası ile koruma altına alabilir. Eşya Sigortası kapsamında; deprem, yangın, yıldırım, infilak, hırsızlık, sel ve su baskını, fırtına, yer kayması gibi doğal afetlerin yanı sıra terör olayları ve halk hareketleri gibi olağan dışı etmenler sebebiyle uğranılan zararlar da güvence altına alınmış olur.

Kimler Konut Sigortası Yaptırabilir?

Hem ev sahipleri hem de kiracılar konut sigortası yaptırabilir. Kiracı yalnızca eşyalarını sigortalatabilirken, ev sahibi hem binayı hem de poliçeye konu evde ikamet ediyorsa eşyalarını sigortalatabilir.

Claim CenterGet a Quote
Open chat
1
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilirim?