Allianz Sigorta

Ana sayfa » Allianz Sigorta

Allianz Sigorta

Faaliyetlerine 1923 yılında İtalyan Sigorta Şirketi RAS’ın Şark Sigorta’yı kurmasıyla başlayan şirket, ilk olarak yangın ve nakliyat alanlarında hizmet vermeye başlamıştır. 1998’de Şark Sigorta A.Ş. ve Şark Hayat Sigorta A.Ş, Koç Allianz Sigorta A.Ş. ve Koç Allianz Hayat Sigorta A.Ş. olarak isim değişikliğine gitmiş; 2008’de ise Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ismini alarak faaliyetlerine devam etmiştir.

Allianz Sigorta, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’nin 2011 yılı verileri çerçevesinde en yüksek teknik karı elde eden şirkettir. Ekim 2014 itibariyle Allianz Sigorta ve Yapı Kredi Sigorta birleşmiş ve şirketlerin faaliyetleri Allianz Sigorta A.Ş. altında devam etmeye başlamıştır.

Allianz Grup, kuruluşu 1890’a dayanan, dünyanın en önde gelen finans ve sigorta devlerinden biridir. 70’in üzerinde ülkede 142 bini aşkın çalışanıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktadır. Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden olan Allianz Grup’un 2015 yılı sonu itibariyle toplam geliri 125,2 milyar euro’dur.

Allianz güvencesinden yararlanan bireysel ve kurumsal sigortalı sayısı bugün 85 milyonun üzerindedir.

Yorum bırak

Open chat
1
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilirim?